POWER- FIRMING

Kategoriler Uncategorized

8-PoweaFirmingPOWER- FIRMING

Power-Firming ( kas sıkılaştırma programı)
Cilt ve cilt altı dokuların tonus ve elastikiyetini kaybederek oluşturdukları deforme görünümüne sarkma denir. Sarkma problemleri ergenlik döneminin tamamlanmasıyla birlikte hızla gelişir ve etkili ve doğru spor yapmadıkça hayatımızın sonuna kadar devam eder. Sarkmaların oluşunda değişik faktörler başroldedir.

*Nemsizlik ve su tüketiminin az olması
*Nikotin ve alkol kullanımı
*Aşırı ışığa maruz kalmak
*Postür bozukluklarından doğan sebepler
*Gebelik
*Obezite *Spor yapmama ve Yaşlılık

Sarkma sorunlarında hem cilt hemde cilt altındaki doku deformasyonu gerçekleşir. Eğer yaşlı iseniz bölgesel yağlanma ve kaslarınızın tonusunun kaybolması gibi sorunlar genç iseniz şişmanlık ve selülite bağlı doku deformasyon problemleri yaşarsınız.Power Plate derimizi ve deri altındaki dokuların tonic uyarılarla kasılmasını sağlar. Böylelikle sarkan veya sarkmaya elverişli bölgelerde kan dolaşımını ve oksijenlenmeyi arttırarak o bölgenin gerilmesini toparlanmasını sağlar. Kaslarımızın Power Plate ‘ le çalışma prensibi ise şöyledir….

Vücudumuzdaki bütün yapılar gibi kaslarımız da hücrelerden oluşur. Kas hücreleri kasılıp gevşeyerek hareket etmemize yardımcı olur. Hareketimizi sağlayan kaslar vücudumuzda çift olarak bulunur. Aynı yönde kasılıp gevşeyen kaslar olduğu gibi zıt yönde kasılıp gevşeyen kaslar da vardır. Power Plate izotonik ve izometrik kasılma sağlanan çalışmalar esnasında her iki yönedeki kas gruplarını çalıştırmış olur. Dolayısıyla hem agonist hemde antigonist kas gruplarının kuvetlendirilerek sağlıklı bir gelişim sağlanır. Power Plate’le kas gruplarımızın %98 gibi çok yüksek bir oranını çalıştırma imkanımız vardır. Oysa ki en profesyonel sporcular bile fitness salonlarında kas gruplarının sadece % 85’ni çalıştırabilirler. Buda daha önce hiç spor yapmamış biri için bile Power Plate’in ne kadar cazip bir sistem olduğunu ortaya koyuyor.

Power-Firming ile ;
*Güçlü ve sıkı kas grubu sağlar.
*Sarkan kas gruplarının hızla toparlanmasını sağlar.
*Kan dolaşımını hızladırır dolaşım sisitemini güçlendirir.
*Deriyi besleyen kan damarlarına kanın ve oksijenin yogun olarak gitmesini sağlar.
*Selülitlerin diğer sporlara oranla çok daha hızlı tedavisini sağlar.
*Kas-sinir koordinasyonunu sağlar *Kasların kuvvetlenmesiyle eklemlerin ve bağların daha iyi çaılşamasını sağlar.
*Kıkırdağın beslenmesinde diğer sporlara göre daha etkili ve çabuk sonuçlar aldırır.
*Kasların güçlenmesiyle iskelet sisteminde rastlanan bozuklukları azaltır ve iskelet sisitemindeki stresi azaltır.