Power Plate ile nasıl çalışılır?

Lastik spor ayakkabısı ile Power Plate platformunun üstüne çıkıp 30-45 veya 60 saniyelik çalışma dilimlerinden birini seçmemiz gerekmektedir. Daha sonra titreşim hızını belirlememiz istenmektedir. 30-35-40 veya Hz salınım hızlarından birini seçtikten sonra makina çalışmaya hazır durumdadır.

Power Plate’in üzerinde alacağımız pozisyon ile;

Kaslarımızı güçlendirebilir (Strengthening)
Vücudumuzu gerebilir ( Streching)
Vücudumuzu gevşetebilir (Relaxation)
veya Vücudumuza masaj yapabiliriz ( Massage)

Hangi pozisyon ile calışma yapılacağı, gerek Power Plate kitapçıklarında gerekse Power Plate web sayfalarında detaylı olarak gösterilemektedir. Power Plate platformu üzerinde hangi kaslarımızı gerili olarak tutarsak bu bölgenin kasları efektif olarak çalışacaktır.

Pozisyon seçiminden sonra makina’ya Start verilir. Seçilen periyod tamamlandığında Repeat düğmesine basarak süre tekrarlanır. 10 dakikalık çalışma süresi içerisinde muhtelif hareketler tekrarlanır ve vücut kaslarının maksimum çalışması sağlanır.

Çalışma süresi sonunda nabızda ve kalp atışlarında herhangi bir yükselme olmadığı gibi terleme de oluşmayacaktır. Bu özelliğinden dolayı Power Plate günün herhangi bir anında günlük kıyafetlerimizle bile rahatlıkla kullanılabilen gelişmiş bir çalışma platformudur. Rahatlatma ve performans arttırıcı özelliği nedeni ile işyerlerinde sıkça kullanılmaktadır.